Jak si vybrat kojící polštář

Nakrmené miminko je spokojené miminko.
Jak můžete své miminko nakrmit pohodlně tak, aby to bylo jemu i vám příjemné?
S pomocí kojícího polštáře to půjde snadno.

Kojící polštáře pomáhají vytvořit pohodlnou a stabilizovanou polohu při kojení - zejména na začátku, kdy kojení trvá delší dobu.
Díky kojícímu polštáři může maminka zaujmout vzpřímenější polohu při kojení, kdy nedochází k takovému tuhnutí šíjových a zádových svalů.

 

Jak kojící polštář správně používat?

Při kojení doporučujeme lehce podepřít nohu, která je pod hlavičkou miminka, aby byla ve vyvýšené poloze a nedocházelo tak ke zpětnému toku mateřského mléka ze žaludku.

Naše kojící polštáře můžete, díky našitým stuhám na jejich koncích, přeměnit na pohodlné hnízdečko, ve kterém si může miminko v klidu odpočinout.

Nikdy však nenechávejte miminko v hnízdečku bez dozoru!

 

Výhody kojícího polštáře

Mimo to, že se vy i vaše miminko, budete cítit pohodlně, nabízí kojící polštář další výhody.

Kojící polštáře jsou větších rozměrů – v ose mají 160 cm, vnější oblouk má cca 190 cm a díky tomu poskytují dostatečný prostor pro střídání různých poloh miminka během kojení. Kojící polštáře dodáváme v praktickém průhledném vaku, který oceníte zejména při cestování.

Přesto, že si můžete kojící polštář vybrat v mnoha vzorech a různých barevných provedeních, doporučujeme k vybranému polštáři dokoupit ještě náhradní povlak.
Nejenže náhradní povlak dodá polštáři nový vzhled, když vás ten starý přestane bavit, můžete jej také použít jako dočasnou náhradu za ten, který právě potřebujete vyprat.

 

Z čeho je kojící polštář vyroben?

Výplň kojícího polštáře tvoří nejčastěji EPS mikrokuličky (velikost 1 – 2 mm), EPS kuličky (velikost 3 – 4 mm) nebo PES kuličkové duté vlákno.

EPS kuličky lze „přelévat“ a upravit tak tvar polštáře podle vašich aktuálních požadavků. Lehce šustí, po čase se slehnou. Jedná se o přirozený jev, se kterým je třeba počítat. Polštář je opatřen zipem a množství výplně lze regulovat podle potřeby.

Námi nabízené kojící polštáře obsahují PES kuličkové duté vlákno, které připomíná svým vzhledem vatu. Polštář s touto výplní je lehoučký, výborně se přizpůsobuje tvaru těla a jeho hlavní výhodou je, že jej můžete celý vyprat. Duté vlákno je antialergenní a vytváří prostředí, které není vhodné pro roztoče. Množství výplně můžete přidávat nebo ubírat podle potřeby.

Povlak kojícího polštáře je vyroben ze 100% bavlny. Je lehce snímatelný a můžete jej vyprat na 40 °C. Pro omezení srážlivosti nedoporučujeme sušit v sušičce.

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.